IMAG1117

20 maja 2016 r. odbyła się Pielgrzymka III klas gimnazjalnych na Święty Krzyż, której celem była modlitwa o Boże błogosławieństwo dla młodzieży, kończącej naukę w gimnazjum, ich nauczycieli, wychowawców i katechetów. W wędrówce do sanktuarium wzięła również udział młodzież z naszej szkoły oraz księża katecheci Rafał i Stanisław.

Pielgrzymka rozpoczęła się Drogą Krzyżową od Nowej Słupi, idąc pod górę szlakiem Królewskim na Święty Krzyż. Na szczycie Łysej Góry w kościele pw. Świętej Trójcy uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. bp Edward Frankowski. Podczas Mszy św. bp Edward przypomniał młodym, że są wiosną i nadzieją kościoła polskiego oraz zachęcił ich także do włączenia w przygotowania do zbliżających się do Światowych Dni Młodzieży.

Szczególnym darem Ducha Świętego będą Światowe Dni Młodzieży. To będzie doświadczenie młodości i powszechności kościoła. To będzie nadzieja dla Polski. To będzie ożywienie wiary i odmłodzenie kościoła – mówił biskup.

Bp Edward Frankowski przypomniał także młodym, aby swoje życie kształtowali na dobrych wartościach.
Tymi fundamentami są: „mam rodzinę”, „jestem Polakiem”, „wierzę w Boga”. Tych trzech wartości, jak pokazują badania socjologiczne, potrzebują prawie wszyscy młodzi – wskazywał biskup.

Po Mszy św. młodzi adorowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego poprzez ucałowanie.

Podczas zawiązywania wspólnoty u stóp świętokrzyskiego sanktuarium przed gimnazjalistami wystąpili członkowie zespołu „Full Power Spirit”. Młodzi muzycy zaprezentowali swoje świadectwo życia.

Po skończonym spotkaniu na Świętym Krzyżu, młodzież z naszej szkoły udała się do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej
w Kałkowie. Klękając w Godzinie Miłosierdzia i wypowiadając słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia młodzi zawierzyli swoje przyszłe życie, nowe wyzwania, plany i nadzieje Jezusowi Miłosiernemu. Po modlitwie był czas na zwiedzanie obiektów na terenie Kalkowskiego Sanktuarium( mini zoo, golgota, droga Krzyżowa).