Jasełka 2016

img_20161222_093001

Tradycyjnie, w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi, 22 grudnia w naszym gimnazjum odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe, które wprowadziło wszystkich w atmosferę najpiękniejszych świąt w roku.

Tegoroczne przedstawienie zawierało przesłanie o najważniejszych wartościach w życiu i szukało odpowiedzi na pytanie: Jak każdy z nas przeżywa Boże Narodzenie?

Myślą przewodnią uroczystości jest prawda o tym, że Jezus stał się człowiekiem, aby każdemu z nas okazać miłość i pomóc odnaleźć sens życia.W przedstawieniu mogliśmy zobaczyć, jak codzienność i nasze słabości przynoszą różnego rodzaju pokusy, które utrudniają nam przyjście do Syna Bożego, a Ten nieustannie czeka……

Nad nastrojową oprawą muzyczną czuwała pani Dorota Gołoś- Pamuła wraz z chórem szkolnym, który prezentował piosenki z musicalu „Metro” oraz współczesne pastorałki. Przedstawienie przygotowały pani Ludmiła Tworek i pani Agnieszka Pawlina wraz z uczniami klasy IIa .