Ale się działo! – Dzień Świętego Patryka

17 marca już kolejny raz obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Świętego Patryka. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły, nauczycielki języka angielskiego: p. Agnieszkę Matusiak, Anetę Żukowicz i Sylwię Szczupaj oraz księdza Rafała Chodę.

Goście mieli okazję posłuchać popularnych utworów anglojęzycznych w wykonaniu Katarzyny Pieczonki, Aleksandry Nieradki oraz Julii Skoczylas. Poza tym odbył się pokaz tańca celtyckiego, pokaz malowania twarzy, quiz o Irlandii, konkurs wiedzy o Świętym Patryku, prezentacja i degustacja typowych irlandzkich ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów klas 2b, 2d, 2a, 3a, 3b i 3c.

Uczennice z klasy 1b wykonały i zaprezentowały plakat tematycznie związany z kulturą Irlandii. Oprócz tego zostały wręczone nagrody laureatom czwartkowego Konkursu Wiedzy o Irlandii, który przygotowała p. Agnieszka Matusiak. Osoby nagrodzone w konkursie to: Oliwia Stępień z klasy 2b (3 miejsce), Marta Wróbel z klasy 2b (2 miejsce) oraz zwyciężczyni – Weronika Ignarska z klasy 3b.