Dzień Świętego Patryka w Gimnazjum nr 2

15 marca 2016r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Świętego Patryka przygotowany przez uczniów klas I D, I B, II B, III A i III B oraz nauczycielki języka angielskiego: p. A. Żukowicz, A. Matusiak i U. Nowak-Kędziorek.

W obchodach brali udział zaproszeni uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych nr 3 i 7.

Goście mieli okazję posłuchać popularnych utworów anglojęzycznych w wykonaniu Wiktorii Fronc, Katarzyny Pieczonki, Wiktorii Tamy, Marty Wróbel, pani Anety Żukowicz oraz gościa specjalnego – Klaudii Sobiło – naszej utalentowanej absolwentki. Poza tym odbył się pokaz tradycyjnego tańca irlandzkiego, prezentacja i degustacja typowych irlandzkich ciast i ciasteczek, pokaz malowania twarzy oraz prezentacja prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Uroczystość była bardzo udana i wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Dnia Świętego Patryka w przyszłym roku!