Angielski na kanapie? Czemu nie!
7 kw. 2020

Angielski na kanapie? Czemu nie!

Post by Redaktor

Jeśli dysponujesz większa niż zwykle ilością wolnego czasu, warto go pożytecznie wykorzystać, zamiast tracić czas na oglądanie kolejnego odcinka serialu. Aby nauczyć się czegoś nowego, nie musisz wcale zmieniać swojej strategicznej pozycji przed ekranem komputera. Nie wychodząc z domu, siedząc na kanapie w wygodnych kapciach z kubkiem ulubionej herbaty, możesz na przykład doskonalić swój angielski. Jak wyglądają lekcje online w praktyce? Dla kogo to dobra opcja?

Do nauki angielskiego za pośrednictwem internetu wystarczy komputer z dostępem do sieci i oprogramowaniem umożliwiającym nawiązanie łączności z lektorem. Prowadzący przez całą lekcję pozostaje z nami w bezpośrednim kontakcie. Prowadzi dyskusję, przesyła zadania, na bieżąco odpowiada na pojawiające się pytania. Pod tym względem kurs angielskiego przez skype przewyższa nawet tradycyjną naukę w salach lekcyjnych, zwłaszcza w większych grupach. Przez całe zajęcia online musimy być maksymalnie skupieni i zaangażowani, w przeciwnym razie lektor z pewnością szybko to wyłapie.

Niezaprzeczalnym atutem nauki w takiej formie jest również spora oszczędność czasu. Nie trzeba wychodzić z domu i tracić czasu na dojazdy. Wystarczy uruchomić komputer na kilka minut przed rozpoczęciem lekcji i wygospodarować odpowiednio dużo czasu na zajęcia. Tuż po skończeniu lekcji możemy od razu wrócić do innych zajęć. W przypadku kursu w tradycyjnej formie na pojedynczą lekcję łącznie z dojazdem musimy przeznaczyć co najmniej dwa razy tyle czasu. To bardzo wygodne na przykład dla rodziców małych dzieci. Podczas lekcji maluchy mogą się bawić w pokoju obok albo oglądać bajkę, nie trzeba szukać dla nich dodatkowej opieki.

Zajęcia online z lektorem o wiele bardziej mobilizują do nauki niż samodzielne doskonalenie swoich umiejętności. Mamy wyznaczoną godzinę, o której musimy stawić się na zajęcia. Nie rzadko również dodatkowe zadania, które musimy przygotować na kolejne spotkanie. Prowadzący rozlicza nas z uczestnictwa w zajęciach. W przypadku samodzielnej nauki tylko najbardziej zmotywowani i najlepiej zorganizowani są w stanie rzeczywiście osiągnąć zadowalające efekty.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment