jak zapomnieć o miłości psycholog?
10 lut 2020

jak zapomnieć o miłości psycholog?

Post by Redaktor

Jak zapomnieć o miłości? Porady psychologa.

Jak sobie z tym poradzić?

Wiadomo, że życie płata nam figle. Nie zawsze jest tak jakbyśmy tego sobie życzyli. Najtrudniej jest zapomnieć o kimś kogo się kocha. Miłość nie zawsze jest nam pisana. Czasem ukochana osoba nas porzuca, a czasami odchodzi na zawsze. Jak sobie z tym poradzić? Musimy otrzeć łzy i zacząć normalnie funkcjonować. Na pewno pomocny okaże się psycholog Gorzów.

Porzuć nadzieję

Kiedy nasz związek się kończy, to bywa, że próbujemy się uczepić nadziei na pojednanie, aby sobie poradzić z obawą oraz niepewnością związaną z zostaniem samemu. Myślenie w dalszym ciągu, że osoba ukochana prędzej czy też później do nas wróci, kiedy się zmienią tylko jej uczucia albo jakieś okoliczności zewnętrze, z pewnością nam przyniesie ulgę, ale jednocześnie nie pozwala nam przeżyć dogłębnie straty.

Kiedy tylko przyjmiemy w końcu do wiadomości, że to już koniec naszego związku oraz wyeliminujemy nadzieję jakąkolwiek na przywrócenie eks do życia swojego, znajdziemy się twarzą w twarz z cierpieniem, najczęściej silnym – wręcz niekiedy nie do zniesienia. Obarczanie odpowiedzialnością za cierpienie własne partnera, a do tego obwinianie go za zrujnowanie życia czy też niezachowanie się tak, jak powinien, jest typową, a do tego jednocześnie tendencją bardzo niebezpieczną. Musimy liczyć na wsparcie psychologa, a na pewno będzie nam o wiele, wiele łatwiej. Co jak co, ale powinniśmy mieć to na uwadze i zacząć żyć od nowa. Psycholog nam w tym pomoże.

0 Comments

Leave a Comment