Jakie jest zapotrzebowanie na witaminę C?
6 gru 2018

Jakie jest zapotrzebowanie na witaminę C?

Post by Redaktor

Jakie jest zapotrzebowanie na witaminę C?

Nie da się ukryć, że witamina C pełni bardzo ważne funkcje w naszym organizmie. Jej regularne przyjmowanie między innymi korzystnie wpływa na ochronę przed różnymi chorobami. Jakie jest zapotrzebowanie na ten składnik? W jaki sposób witamina C może być dostarczana do organizmu? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Jak dostarczyć witaminę C do organizmu?

Bardzo ważne jest to, że witamina C nie może być wytworzona przez człowieka. Co to oznacza? Po prostu musimy ją dostarczyć do naszego organizmu w inny sposób. Ważna jest między innymi dieta. Musi być w niej odpowiednio dużo owoców, a także warzyw bogatych w ten element. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z pomocy dietetyków, którzy fachowo doradzają w tym temacie. To jednak nie wszystko. Witamina C Kraków może być dostarczana do organizmu także pod postacią suplementów. Pamiętajcie jednak, aby korzystać z dobrych jakościowo produktów. Należy zatem sprawdzić markę, a także opinie na temat konkretnego producenta.

Zapotrzebowanie na witaminę C

Jakie jest ogólne zapotrzebowanie na witaminę C? Warto tutaj posłużyć się opinią specjalistów z Instytutu Żywności i Żywienia. Według nich zapotrzebowanie – w przypadku dzieci – wynosi około 40-50 mg. U osób dorosłych te wartości są sporo większe. Wynoszą około 75 mg dziennie (biorąc pod uwagę kobiety), a także 90 mg dziennie (u mężczyzn). Eksperci podkreślają, że witamina C Kraków przyjmowana regularnie znacznie zmniejsza ryzyko występowania różnych chorób – chodzi między innymi o przeziębienia itp. Wszystko dlatego, że układ immunologiczny jest systematycznie chroniony. Pamiętajcie, że są pewne sytuacje, kiedy witamina C powinna być podawana w większych ilościach. Między innymi chodzi o osoby pracujące fizycznie czy regularnie trenujące na siłowni, w klubie fitness itd. Większe dawki powinny występować także w przypadku osób starszych, ludzi cierpiących na cukrzycę lub nadciśnienie tętnicze. Także kobiety w ciąży czy karmiące powinny przyjmować większe – niż rekomendowane – dawki witaminy C.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment