Kiedy nadchodzi pora na wymianę akumulatora samochodowego?
20 lip 2022

Kiedy nadchodzi pora na wymianę akumulatora samochodowego?

Post by Serwis S.A.

Kiedy możemy być pewni, iż nadszedł moment na wymianę akumulatora samochodowego? Pewnie, że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić zazwyczaj ich żywotność waha się w granicach 4-6 lat, jednak niejednokrotnie znacznie wcześniej musimy zdecydować się na zakup zupełnie nowego.

Reklama: Sklep motocyklowy Rybnik

Jeżeli zauważamy, iż silnik nie odpala pomimo pracy rozrusznika lub zupełnie się on nie kręci a nawet nie świecą się żadne kontrolki, mamy też często nie lada trudności z jego odpaleniem to zazwyczaj jest sygnał iż nasz akumulator jest w pełni rozładowany. Oczywiście może też nas akumulator informować, poprzez świecenie się kontrolki o takim właśnie oznaczeniu, istnieje jeszcze wiele sytuacji kiedy brak chociażby samej iskry powinien nam dać do myślenia.

Pewnie, że możemy spróbować jego ładowania, a więc przywrócić do dalszego działania ale niekiedy nie ma to najmniejszego sensu gdyż za jakiś czas, znowu akumulator będzie w całości rozładowany. Warto też się zastanowić nad stanem alternatora, jaki odpowiada za ładowanie akumulatora w trakcie jazdy.

0 Comments

Leave a Comment