Montaż anten telewizji cyfrowej na terenie Krakowa
7 sie 2019

Montaż anten telewizji cyfrowej na terenie Krakowa

Post by Redaktor

Czym jest naziemna telewizja cyfrowa?

Jest to system nadawania cyfrowego sygnału telewizyjnego, działający w Polsce od roku 2010 (wcześniej był to sygnał analogowy). Daje on dostęp do większości podstawowych kanałów rozrywkowych oraz telewizyjnych w Polsce.

Dlaczego warto korzystać z telewizji naziemnej?

Podstawową zaletą naziemnej telewizji cyfrowej jest minimalny koszt jej użytkowania. Jedyne opłaty, jakie trzeba ponieść to zakup telewizora oraz montaż specjalnej anteny, który można zrealizować naszą usługą, jaką jest instalacja anten dvb-t Kraków.

Czym są anteny dvb-t?

Anteny dvb-t to specjalistyczne odbiorniki cyfrowego sygnału telewizyjnego, wyposażone w podzespoły umożliwiające przekonwertowanie go na obraz telewizyjny. W przeciwieństwie do anten poprzedniej generacji, służących do odbioru sygnału analogowego, zarówno dźwięk, jak i obraz z anten dvb-t jest czysty oraz pozbawiony zakłóceń. Warto również wspomnieć, że od roku 2015 w Polsce zaprzestano nadawania sygnału analogowego, co sprawia że korzystanie z analogowych anten stało się praktycznie niemożliwe. Tym samym jedyną możliwością na odbiór telewizji naziemnej w naszym kraju jest aktualnie korzystanie z anten w standardzie dvb-t.

Jak wygląda montaż anteny do telewizji naziemnej?

Montaż anteny dvb-t jest bardzo szybki i nie wymaga większych przygotowań. Z reguły nadajniki do telewizji naziemnej montuje się nad ziemią celem uzyskania jak najlepszej jakości sygnału. Oznacza to, że antena zostanie zamontowana na dachu w przypadku budynków jednokondygnacyjnych lub na balkonie w przypadku budynków wielokondygnacyjnych. Jeśli zajdzie taka konieczność lub będzie to rozwiązanie wiążące się z otrzymaniem lepszej jakości sygnału, również w budynkach wielokondygnacyjnych możliwe jest zainstalowanie anteny na dachu bądź na ścianie. Dodatkowo istnieje możliwość zainstalowania jej na budynku gospodarczym stojącym w najbliższym sąsiedztwie domu, co może być wyjątkowo przydatne w momencie, kiedy jedynym wysokim budynkiem na posesji jest właśnie budynek gospodarczy.

0 Comments

Leave a Comment