Muzyka na ślubie to nie tylko oprawa!
28 wrz 2020

Muzyka na ślubie to nie tylko oprawa!

Post by Redaktor

O muzyce granej na ślubie zwykło mówić się jako o oprawie. To słowo kojarzy się z swego rodzaju dodatkiem, czymś, co nie jest konieczne, a tylko podkreśla to, co jest we wnętrzu. Ale prawda jest taka, że to coś więcej!

Muzyka na ślubie w kościele

Każdej podniosłej uroczystości, czy wykwintnemu bankietowi towarzyszy muzyka. To ona pozwala lepiej wczuć się w klimat panujący na danym wydarzeniu, czy dostroić własne emocje do uczuć innych ludzie, którzy wspólnie uczestniczą w jakimś wydarzeniu. Choć muzyka w trakcie ślubu ma podobną funkcję, to idzie o krok dalej, zwłaszcza gdy mówimy o muzyce na tzw. ślubie kościelnym.

W kościele muzyka staje się nie tylko dodatkiem, ale jest elementem niemal równie ważnym, co sama przysięga małżonków. Jest bowiem wspólną modlitwą zgormadzonych ludzi za nowożeńców. Stąd tak ważne jest, by były to pieśni, które ludzie są w stanie zaśpiewać. W ten sposób, wszyscy razem uczestniczą w tym najważniejszym dla małżonków dniu. Dobra muzyka na ślub Wrocław pozwoli na takie właśnie użycie pieśni i piosenek, by ślub stał się wydarzeniem naprawdę wszystkich zgormadzonych ludzi.

A co z muzyką ślubną poza kościołem?

Czy zatem oprawa muzyczna ślubów ma miejsce poza kościołem? Czy tam będzie tylko dodatkiem? Jeśli nawet nazwiemy ją w ten sposób, to wciąż będzie to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie radosny dzień zawarcia małżeństwa! Trudno wyobrazić sobie ślub bez pięknie wystrojonego miejsca, świadków, kwiatów, prezentów, bankietu i właśnie muzyki!

Dobrze wykonany utwór, czy to instrumentalnie czy też ze śpiewem daje szansę na dużo głębsze przeżycie takiego wydarzenia, lepsze jego zapamiętanie i utrwalenie dla samych siebie. Muzyka dotyka bowiem serca, a czy jest coś bliższego sercu niż związek małżeński?

Dobra muzyka – lepsze przeżycia

Wybór dobrego zespołu, który poprowadzi śpiew i zagra czy to w czasie ślubu kościelnego czy cywilnego, to nie tylko oprawa, która doda blasku, ale to istotny element, który ma wpływ na przeżycie całego tego wydarzenia, jako czegoś niezapomnianego.

0 Comments

Leave a Comment