Osprzęt do wózków widłowych
12 sty 2021

Osprzęt do wózków widłowych

Post by Redaktor

W wielu firmach w magazynach używane są wózki widłowe do celów transportowych. Pojazd wyposażony w odpowiedni osprzęt (nakładki na widły) jest w stanie spełniać wiele zadań wykraczających poza transport palet. Wózek widłowy z odpowiednią nakładką może spełniać funkcje np. pługa do odśnieżania.

Akcesoria do wózka widłowego

Aby zaoszczędzić pracownikom prac fizycznych wózek można wyposażyć w łyżkę – szufle samowyładowczą. Dzięki temu przemieszczanie sypkich materiałów nie będzie już problemem. Jeśli w magazynie znajduje się duża ilość pudeł i kartonów do przewożenia bardzo przydatny może być chwytak do kartonów. Analogicznie, przy pracy na budowie albo składzie przydatny będzie chwytak do bloczków betonowych. Jeśli często jest potrzeba transportu długich materiałów konieczne będzie zastosowanie przedłużki do wideł. Do wózka można nawet zamontować nakładkę z wysięgnikiem czy docisk przewożonego ładunku. Jeśli chcesz zadbać o porządek na terenie firmy przydatna będzie zamiatarka doczepiana do widlaka. Jak widzisz twój wózek widłowy jest w stanie pomóc z wieloma zadaniami pracownikom i ułatwić ich prace.

Karetki do widlaka

Karetki przesuwne to idealne urządzenie do precyzyjnego układania materiałów.  Sprzęt ten zdecydowanie podnosi szybkość i efektywność pracy. Waga urządzenia to zaledwie 40 kg, a jest w stanie przemieszczać ciężar od 2 do 2,5 tony. Karetki do widlaka to sprzęt obowiązkowy w wielu magazynach i halach. Taki osprzęt pozwoli w sprytny i tani sposób polepszyć efektywność pracy magazynu.

Zaawansowane akcesoria

Widlak może być wyposażony również w bardziej zaawansowane technicznie akcesoria kierowane do specjalistycznych firm. W tej kategorii należy wymienić pazur dociskowy, ostrogę do wózka czy paletę do transportu butli z gazami technicznymi. Oczywiście, tego rodzaju sprzęt nie sprawdzi się w każdej firmie posiadającej wózek widłowy. Jest to sprzęt przeznaczony dla specjalistycznych zakładów z takimi potrzebami. Jest to olbrzymie ułatwienie i usprawnienie pracy fizycznej w firmie bez nadszarpywania budżetu.

0 Comments

Leave a Comment