Pierwszy milion czy bankructwo cz.5
3 gru 2018

Pierwszy milion czy bankructwo cz.5

Post by Redaktor

Dr Jeffrey Cole, dyrektor Centrum Cyfrowej Przyszłości Uniwersytetu Południowej Kalifornii, to kolejny obserwator, według którego dni serwisów społecznościowych są policzone. Naukowiec już w 2010 roku zawyrokował, że Facebookowi zostało jeszcze niecałe pięć lat dominacji. Jego zdaniem portale społecznościowe mają coś wspólnego z klubami nocnymi – szybko się nudzą.

– Facebooka nie zastąpi jeden duży gracz. Nastąpi fragmentacja rynku -twierdzi Cole. Czyżby więc wciąż opłacało się tworzyć tego rodzaju portale? Pewnym jest tylko, że dr. Coleowi nie można odmówić nosa w zakresie przewidywania trendów w e-biznesie. To bowiem właśnie on przed czterema laty przewidział upadek portalu Myspace, który jeszcze w 2006 roku był w Stanach Zjednoczonych częściej odwiedzaną stroną niż Google. U szczytu popularności portal notował blisko 76 milionów unikalnych użytkowników, dziś ma ich tylko 25 milionów. Kiedy magnat prasowy Rupert Murdoch w 2005 roku kupował Myspacea za blisko 600 min dolarów, nie przypuszczał, że sześć lat później sprzeda go, odzyskując marne 6 proc. kwoty zakupu.

Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle nadejdzie moment, w którym pierwsze strony gazet obwieszczą giełdową rzeź akcjonariuszy o portfelach pełnych spółek internetowych. Jednak nawet jeśli do tego dojdzie, to raczej trudno będzie zgodzić się z tezą, że ewentualny krach przyniesie kres rozwoju e-biznesu. Najlepszym dowodem jest choćby fakt, że dzisiejsi giganci w rodzaju Google czy Facebooka swoje triumfy zaczęli święcić już po wybrzmieniu ostatniego echa krachu z 2001 roku.

– W świat technologii i jej społecznego odbioru internet wkroczył nieodwracalnie. Coraz więcej aktywności przenosimy do sieci, jesteśmy społeczeństwem pozostającym nieustannie online. Chociażby z tego powodu prowadzenie e-biznesu jest warte wysiłku – mówi Zaraziński.

Spis treści:

http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-1/
http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-2/
http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-3/
http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-4/
http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-5/
http://gim2stalowawola.pl/pierwszy-milion-czy-bankructwo-cz-6/

Tags:

0 Comments

Leave a Comment