Psychoterapia nie tylko dla uzależnionych
9 kw. 2021

Psychoterapia nie tylko dla uzależnionych

Post by Redaktor

Psychoterapia często kojarzona jest z leczeniem uzależnień. Rzeczywiście, znajduje ona zastosowanie w tej materii, lecz nie tylko. Jakie schorzenia można leczyć za pomocą psychoterapii i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Terapia dla duszy

Z usług psychoterapeuty często korzystają osoby, które cierpią na różnego typu stany depresyjne, a nawet zaawansowaną depresję. Dodatkowo można za jej pomocą leczyć stany lękowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości czy właśnie wszelkiego typu uzależnienia. Psychoterapia może iść w parze z farmakoterapią, jednak nie jest to regułą. O sposobie leczenia decyduje lekarz prowadzący bądź psycholog. Psychoterapia zwykle trwa minimum kilka miesięcy, lecz równie dobrze może ona mieć przebieg wieloletni – wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby oraz postępów leczenia, jakie można zauważyć u pacjenta.

Jak znaleźć psychoterapeutę?

Wpisując w wyszukiwarkę frazę psychoterapia Olsztyn możemy znaleźć wiele ofert gabinetów specjalizujących się w prowadzeniu terapii. Ważne jest jednak, aby psychoterapeuta był w stanie pomóc nam uporać się z konkretnym problemem. Często bowiem specjaliści oferują leczenie jedynie niektórych schorzeń natury psychicznej. Wszystko dlatego, że chcą oni jak najlepiej skupić się na wykonywanej pracy i zagłębić temat oraz zdobyć wiedzę, która pozwoli im pomagać pacjentom. Trafiając do takiego specjalisty możemy być pewni, że pomoże nam on walczyć z chorobą, dzięki czemu odzyskamy spokój ducha i będziemy mogli wrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania.

0 Comments

Leave a Comment