Reflektory samochodowe, bezpieczeństwo i stylistyka
30 mar 2021

Reflektory samochodowe, bezpieczeństwo i stylistyka

Post by Redaktor

Odpowiednie doświetlanie drogi jest ważne nie tylko w nocy, również w pochmurne dni ważne jest to, żeby inni kierowcy dostrzegali nas z daleka. Oprócz tego reflektory naszego samochodu i ich stan wpływa na estetykę naszego samochodu. Dlaczego warto zdecydować się na polerowanie reflektorów naszego samochodu i kiedy to zrobić?

Dlaczego warto polerować reflektory?

Zmatowione reflektory wpływają negatywnie na jakość doświetlenia drogi, w skrajnych przypadkach światło może się załamywać na tyle, że będziemy widzieć tylko kawałek jezdni przed sobą. Dodatkowo pomijając samą kwestię bezpieczeństwa, to zmatowione światła wpływają bardzo negatywnie na wygląd samochodu. Zawsze będą sprawiać wrażenie niedoczyszczonych, a auto będzie wyglądało na starsze niż jest w rzeczywistości.

Polerować, czy nie polerować?

Jeśli zauważamy widoczne pogorszenie jakości oświetlenia i patrzenie na lampy staje się przykre wtedy warto podjąć się tego zabiegu. Odnowieniem tego elementu zajmują się i detailerzy, jak i mechanicy. Przy odrobinie chęci i czasu możliwe jest też przeprowadzenie tego procesu samemu. Jeśli jednak nie chcemy samemu wykonywać polerowania reflektorów Kraków będzie odpowiednim miejscem, można tam znaleźć na prawdę wiele specjalistów, którzy zrobią to za nas. Oczywiście można powiedzieć to samo o innych dużych miastach. Co ważne nie powinniśmy zwlekać z regeneracją lamp, bo ich stan wpływa znacząco na nasze bezpieczeństwo. Jeśli jest już bardzo źle to możemy nawet ryzykować utratą dowodu rejestracyjnego i odesłaniem na przegląd techniczny.

0 Comments

Leave a Comment