Rozwód z prawem idzie w parze!
20 mar 2021

Rozwód z prawem idzie w parze!

Nikt nie może przewidzieć, czy małżeństwo przetrwa do grobowej deski, czy upadnie na pierwszym lepszym zakręcie. Biorąc ślub każdy z nas łudzi się, że to początek wspaniałej, nowej drogi życia, ale niestety, jak pokazuje wiele przypadków, często jest to po prostu fantazja. Coraz więcej par się rozwodzi i szuka lepszego życia w objęciach innej osoby. Nie ma nic więc dziwnego w tym, że prawnicy mają coraz więcej pracy, jeśli chodzi o rozwody!

Rozwód, a prawo

Aby rozwód doszedł do skutku, należy wnieść pozew o rozwód. Istnieją dwa typy rozwodu. Z orzekaniem o winę i za porozumieniem obu stron. Jak pewnie możemy się domyślić, łagodniejszą opcją jest porozumienie obu stron. W takim przypadku dwoje ludzi po prostu przyznaje, że to małżeństwo nie ma prawa bytu i rozchodzi się. Sytuacja jest prostsza, gdy nie ma dzieci. Natomiast opcja z orzekaniem o winę wiąże się z postępowaniem sądowym, przyznawaniem alimentów na rzecz osoby poszkodowanej według orzecznictwa sądu.

Nieprzyjemny, ale w wielu kwestiach konieczny akt

Rozwód adwokat Łódź, to częsta fraza wpisywana przez osoby w małżeństwie, które zastanawiają się nad rozwodem, lub już podjęły odpowiednie kroki w celu rozpoczęcia procesu rozwodowego. Procesu, który nie należy do przyjemnych, ale w wielu przypadkach jest po prostu obowiązkiem, aby móc rozpocząć nowe, szczęśliwsze życie. Prawo jest tutaj niezbędne, a dobry adwokat może naprawdę wiele zdziałać w trakcie procesu i pomóc jednej ze stron na wygranie sprawy, oczywiście, jeśli mamy do czynienia z orzekaniem o winę.